Liigu sisuni

Paikuse

Klassiruum

Paikuse klassiruum

Klassiruumis on: 

  • lauaarvuti (õppejõu arvuti) 

  • interneti- ja HDMI-kaabel sülearvuti jaoks 

  • juhendid lauaarvutisse sisselogimiseks ja Moodle’i videorakenduse BigBlueButton (BBB) kasutamiseks 

  • WiFi parool 

  • projektor või nutiekraan 

  • 5 statsionaarset silmkaamerat klassiruumides R33, R37, R17, T30, T07/T10 ja 2 laenatavat (saab korrapidaja käest õppehoone 1. korruselt ja tuleb kindlasti tagastada pärast õppetööd) 

Lauaarvuti 

Lauaarvutisse saate sisse logida õppejõu kontoga (...), parooli saate küsida meie õppekorraldajatelt. Lauaarvutis on olemas kõik vajalikud tarkvarad tunni läbiviimiseks, k.a kaugõppeks vajalikud tarkvarad (Teams ja Moodle’i BigBlueButton).  

Sisekaitseakadeemias on lubatud mälupulga ühendamine lauaarvutiga.  

Juhendid ja kaablid  

Kui soovite õppetöö läbiviimiseks kasutada isiklikku või tööalast sülearvutit, siis selleks on laua peal olemas HDMI- ja internetikaabel. Apple’i arvuti jaoks klassis üleminekut ei ole, see peab teil endal kaasas olema.  

Laua peal on WiFi parool ning juhend lauaarvutisse sisselogimiseks, silmkaamera seadistuse kontrollimiseks ning Moodle’i BigBlueButton kasutamiseks ja seadistamiseks. Juhul, kui juhendeid klassis ei ole, siis andke sellest märku haridustehnoloogile meiliaadressil ...  

Projektor  

Projektori saate sisse lülitada puldiga, mille leiate õppejõu laualt. Vaikimisi on projektor ühendatud lauaarvutiga. Oma sülearvuti ühendamiseks projektoriga kasutage üleminekut (vajadusel saate seda laenata korrapidajalt).  

Kui projektori pilt ei tule automaatselt ekraanile, vajutage arvuti klaviatuuril “Win+P” ja valige “Duplicate”. 

Nutiekraan 

Nutiekraan on ühendatud lauaarvutiga. Lülitage ekraan sisse ja arvuti pilt ilmub automaatselt ekraanile. Sülearvuti ühendamiseks nutiekraaniga kasutage HDMI-kaablit. 

Kui lauaarvuti või sülearvuti on sisse lülitatud, kuvatakse nutiekraanile automaatselt arvutis olev pilt. Kui soovite, et pilt oleks mõlemal ekraanil sama, vajutage klaviatuuril “Win+P” ning valige “Duplicate”, kui soovite, et ekraanidel oleks erinev pilt, valige “Extend”. 

Silmkaamera 

Silmkaamerat läheb teil vaja kahel juhul: 

a) kaugõppe läbiviimiseks: teie olete klassiruumis, aga kõik õppurid on oma kodudes või töökohtadel; 

b) hajaõppe läbiviimiseks: enamik õppureid on koos teiega klassiruumis, aga osa neist osalevad tunnis videosilla vahendusel. 

Kui klassis ei ole silmkaamerat, saate seda korrapidajalt laenata. 

Andmebaasid 

Arvutiklassis, mis asub õppehoone teisel korrusel, on 24 arvutit + 1 õppejõu arvuti. Ametite siseveebidesse Paikuse õppehoone lauaarvutitest niisama ei saa. Selleks tuleb pöörduda korrapidaja poole (5341 1757). 

NB! Kui te koostöös õppuritega tehnilistest probleemidest klassis jagu ei saa, pöörduge SMIT-i või meie haridustehnoloogi poole. Nende kontaktid leiate siit.  

NB! Enne, kui te klassist lahkute, logige palun lauaarvutist välja, lülitage välja projektor või nutiekraan ja kustutage tuled.