Liigu sisuni

Tallinn

Klassiruum

Tallinna klassiruum

Klassiruumis on: 

  • lauaarvuti (õppejõu arvuti) 

  • interneti- ja HDMI-kaabel sülearvuti jaoks 

  • juhendid lauaarvutisse sisselogimiseks ja Moodle’i videorakenduse BigBlueButton (BBB) kasutamiseks 

  • WiFi parool 

  • nutiekraan 

  • kaamera 

Lauaarvuti 

Lauaarvutisse saate sisse logida õppejõu kontoga (...), parooli saate küsida meie õppekorraldajatelt. Lauaarvutis on olemas kõik vajalikud tarkvarad tunni läbiviimiseks, k.a kaugõppeks vajalikud tarkvarad (Teams ja Moodle’i BigBlueButton). 

Sisekaitseakadeemias on lubatud mälupulga ühendamine lauaarvutiga. 

Juhendid ja kaablid 

Kui soovite õppetöö läbiviimiseks kasutada isiklikku või tööalast sülearvutit, siis selleks on laua peal olemas HDMI- ja internetikaabel. Apple’i arvuti jaoks klassis üleminekut ei ole, see peab teil endal kaasas olema. 

Laua peal on WiFi parool ning juhend lauaarvutisse sisselogimiseks, silmkaamera seadistuse kontrollimiseks ning Moodle’i BBB kasutamiseks ja seadistamiseks. Juhul, kui juhendeid klassis ei ole, siis andke sellest märku digitiimile (...). 

Nutiekraan 

Õppeklassis on nutiekraan, olenevalt klassist kas üks või mitu. Nutiekraani peate tunni alguses sisse lülitama (alt vasakult nupust) ja tunni lõppedes ka välja lülitama (sama nupp). Ekraanile saate kirjutada nii sõrmega kui ka spetsiaalse pliiatsiga (asub sahtlis ekraani all paremal nurgas).  

Kui lauaarvuti või sülearvuti on sisse lülitatud, kuvatakse nutiekraanile automaatselt arvutis olev pilt. Kui soovite, et pilt oleks mõlemal ekraanil sama, vajutage klaviatuuril “Win+P” ning valige “Duplicate”, kui soovite, et ekraanidel oleks erinev pilt, valige “Extend”. 

Kui olete ekraanile märkmeid teinud, küsitakse teilt ekraani sulgemisel, kas soovite info salvestada. Salvestada saate infot ainult mälupulgale, mis peab teil endal kaasas olema. Kui salvestamise soovi ei ole, valige “End session” ja ekraan läheb kinni. 

Kaamera 

Kaamerat läheb teil vaja kahel juhul: 

a) kaugõppe läbiviimiseks: teie olete klassiruumis, aga kõik õppurid on oma kodudes või töökohtadel; 

b) hajaõppe läbiviimiseks: enamik õppureid on koos teiega klassiruumis, aga osa neist osalevad tunnis videosilla vahendusel.  

Andmebaasid 

Partnerametite siseveebidesse Tallinna õppehoone lauaarvutitest ei saa. Ainus erand on raamatukogus asuv üks arvuti, kust pääseb Politsei- ja Piirivalveameti siseveebi. 

Tallinna õppehoones on üks klass (B125), kus on ligipääs erinevatele andmebaasidele, nagu politseitööga seotud andmebaasid, NVivo jm. Sellele klassile saate ligi õppetöövälisel ajal (ilma klassi broneerimata). Kui soovite seal õppetööd läbi viia, andke sellest teada kolledži või instituudi õppekorralduse spetsialistile.  

Andmebaaside klassis on 24 arvutit + 1 õppejõu arvuti. Andmebaasidele saab ligi igast arvutist, v.a NVivo programmile, mida ei saa kasutada klassiruumi viimase rea arvutites. 

NB! Kui te koostöös õppuritega tehnilistest probleemidest klassis jagu ei saa, pöörduge meie multimeedia tugispetsialisti, SMIT-i või õppekorraldajate poole. Nende kontaktid leiate siit

NB! Enne, kui te klassist lahkute, logige palun lauaarvutist välja, lülitage välja nutiekraan ja kustutage tuled.