Liigu sisuni

Väike-Maarja

Klassiruum

Väike-Maarja klassiruum

Klassiruumis on: 

  • interneti- ja HDMI-kaabel sülearvuti jaoks

  • WiFi parool 

  • projektor või nutiekraan

  • silmkaamera (tuleb küsida õppekorralduse spetsialisti Terje Lõomets-Lõokese käest, kabinet Õ-216) 

 

Juhendid ja kaablid  

Kui soovite õppetöö läbiviimiseks kasutada isiklikku või tööalast sülearvutit, siis selleks on laua peal olemas HDMI- ja internetikaabel. Apple’i arvuti jaoks klassis üleminekut ei ole, see peab teil endal kaasas olema.  

 

Projektor  

Projektor käib tööle puldist, mis asub laua peal. Sülearvutiga ühendamiseks on seal olemas ka HDMI-kaabel.   

 

Nutiekraan

Mõnes õppeklassis on nutiekraan, mille peate tunni alguses sisse lülitama (alt paremalt nupust) ja tunni lõppedes ka välja lülitama (sama nupp). Ekraanile saate kirjutada nii sõrmega kui ka spetsiaalse pliiatsiga (asub ekraani all olevas vahes).

Sülearvuti külge tuleb ühendada kaks juhet (laua peal märgistusega), selleks et nutiekraanile ilmuks arvutis olev pilt (nutiekraanilt valige HDMI2). Kui soovite, et pilt oleks mõlemal ekraanil sama, vajutage klaviatuuril “Win+P” ning valige “Duplicate”, kui soovite, et ekraanidel oleks erinev pilt, valige “Extend”.

 

Silmkaamera 

Silmkaamerat läheb teil vaja kahel juhul: 

a) kaugõppe läbiviimiseks: teie olete klassiruumis, aga kõik õppurid on oma kodudes või töökohtadel; 

b) hajaõppe läbiviimiseks: enamik õppureid on koos teiega klassiruumis, aga osa neist osalevad tunnis videosilla vahendusel. 

Silmkaamera saate õppekorralduse spetsialisti Terje Lõomets-Lõokese käest (kabinet Õ-216, õppehoone teisel korrusel).   

 

Andmebaasid 

Arvutiklassis Õ-205, mis asub õppehoone teisel korrusel, on 24 arvutit + 1 õppejõu arvuti. Arvutiklassi kasutamiseks tuleb pöörduda valvelauda ja küsida võtit, mille saate ning tagastate allkirja vastu. Lisaks on teil vaja koos õppuritega täita registreerimisleht, mis tuleb samuti pärast õppetööd valvelauda viia. 

Ametite siseveebidesse Väike-Maarja õppehoone lauaarvutitest ei saa. Erandkorras pääseb arvutiklassis Päästeameti siseveebi kahest erimärgistusega arvutist.   

NB! Kui te koostöös õppuritega tehnilistest probleemidest klassis jagu ei saa, pöörduge SMIT-i või õppekorraldaja poole. Nende kontaktid leiate siit.  

NB! Enne, kui te klassist lahkute, logige palun lauaarvutist välja, lülitage välja projektor ja kustutage tuled.