Liigu sisuni

Üldinfo

Vaimne tervis

Sisekaitseakadeemia toetab oma liikmeskonna vaimset tervist ja selle hoidmist. 

Moodle’i pesa „Tervise heaks“  
Tervise ja liikumisega seotud teemasid ning nõuandeid koondab akadeemia liikmeskonnale loodud pesa „Tervise heaks“ meie õppematerjalide keskkonnas Moodle (võti: Terviseheaks_21). Sellele pesale ligipääsemiseks peab teil olema Moodle’i konto, mille loomise kohta leiate lisainfot siit.  

Valgusfoori tugipakett  
Sotsiaalkindlustusamet on kokku pannud valgusfoori tugipaketi, mis aitab toetada töötajate vaimset tervist. Koostatud materjal koondab olulist infot enesehoiu ja psühhosotsiaalse toe kohta. Tugipaketist leiate sammsammulised juhised, kuidas enda vaimset heaolu hoida ja teisi toetada, selleks et töövõime säiliks. Tugipakett on üles ehitatud valgusfoori põhimõttel: rohelises ja kollases olles liikuge ja tegutsege vastavalt soovitustele, punasesse jõudes peatuge korraks ning pidage nõu spetsialistiga, et saaksite turvalisse tsooni tagasi minna. Valgusfoori tugipaketi leiate siit.

Peaasi.ee  

MTÜ Peaasjad tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Portaal pakub lisaks e-nõustamise võimalusele mitmesugust infot ja koolitusi. Vaadake lähemalt siit: www.peaasi.ee

Haridustöötajate tugiliin  

Haridus- ja Teadusministeerium on koostöös Haridus- ja Noorteameti Rajaleidja võrgustiku ning Eesti Koolipsühholoogide Ühinguga loonud haridustöötajatele suunatud tugiliini. Selle eesmärk on pakkuda haridustöötajatele hõlpsalt kättesaadavat võimalust rääkida kvalifitseeritud psühholoogiga mugavalt, anonüümselt ja tasuta. Rajaleidja võrgustiku ja koolipsühholoogide ühingu psühholoogid on erapooletud kuulajad, kes annavad nõu, kuidas õpetajana pingelisel ajal toime tulla. 

Eestikeelne tugiliin 735 0750: E–R kell 12–20 
Venekeelne tugiliin 735 0760: T kell 12–20