Liigu sisuni

BigBlueButton

Tegemist on õppematerjalide keskkonna Moodle lisavõimalusega tundide läbiviimiseks distantsilt (Moodle’i kohta leiate lisainfot siit). BigBlueButtoni (BBB) nupu abil saate enda kodu- või tööarvutis läbi viia kõik oma tunnid: BBB-d ei ole vaja igaks tunniks uuesti oma Moodle’i kursusele lisada.  

Vaikimisi on üks BBB-nupp lisatud iga kursuse sissejuhatuse juurde, aga kui soovite neid rohkem (nt juhul, kui ainet õpetab mitu õppejõudu, kes peavad distantsilt andma tunde ühel ajal), siis see võimalus on olemas. BBB lisamise juhendi leiate Digiaidast (vt videot „Lisa tegevus: BigBlueButton“). Keskkonda peate sisse logima õppejõu kontoga (..., parooli saate küsida meie õppekorraldajatelt).  

Kui soovite oma tunni läbi viia Sisekaitseakadeemias, samal ajal kui õppurid on oma töökohal või kodus, tutvuge kindlasti Tallinna, Paikuse, Väike-Maarja või Narva õppekeskuse klassiruumi kirjeldusega. 

BBB võimalused 

BBB võimaldab teil jagada oma ekraani, kasutada valget tahvlit ja rühmaruume, salvestada tunde, viia läbi küsitlusi, vestelda õppuritega jm. Sellesse keskkonda saate enne oma loengu algust laadida üles vajalikke õppematerjale ja loengu käigus nende materjalide vahel ringi liikuda. Vajadusel saate ka loengu ajal uusi materjale üles laadida. Kui kasutate slaide, soovitame need üles laadida PDF-vormingus, sest BBB konverteerib üles laetud Powerpointi faili automaatselt PDF-iks ja siis ei tööta seal ei animatsioonid ega muud lisavõimalused, mida olete slaidide juurde pannud. Ka tekstid ja pildid võivad minna segamini.   

Nagu öeldud, BBB-s saab kasutada ka küsitlusi. Soovitame lisada küsimused juba slaididele koos valikvastustega. Nimelt saab BBB aru, kui slaidil on küsimus koos valikvastustega, ning pakub loengu ajal välja õige küsitluse vormi: te peate vaid vajutama ühele nupule. Küsitluse tulemused (vastuse variantide protsendid) saate kõikidele õppuritele nähtavaks muuta, aga ainult teie näete nimeliselt, kuidas keegi vastas.  

Probleemide või küsimuste korral võtke ühendust meie haridustehnoloogidega: ..., 524 8379, 5866 8766.